Kosatky jsou velmistry v lovu tuleňů. Podívejte se sami!

Přidat na Seznam.cz

Tým BBC Earth spatřil v Arktidě hejno kosatek, které číhaly na tuleně. To probíhá tak, že kosatka zvedne hlavu z vody, aby si prohlédla okolí nad hladinou. Při této činnosti se kosatky často shromáždí kolem potencionální oběti a dorozumívají se. Toto praktikují, i když se poblíž objeví loď, aby se rozhodly, zda jim případně hrozí nebezpečí.

Oběd na obzoru

Na videu je vidět tuleň, který zrovna podřimuje na kusu ledu, když si ho všimnou dvě kosatky, píše A-Z-Animals. Vydají jedinečné zvuk, aby upoutaly pozornost zbytku hejna. Neuvěřitelné letecké záběry ukazují, jak se kosatky seskupují do řady, aby vytvořily podmořskou vlnu. Ta nakonec rozbije led, na kterém tuleň leží. Je to naprosto geniální tah kosatek, díky němuž se tuleň ocitá na mnohem menším a přístupnějším kusu ledu. Je úžasné sledovat, jak kosatky spolupracují, aby kus ledu s tuleněm vytlačily do volnější vody. Tuleň naváže oční kontakt s matriarchou hejna a je vidět, že se ho začíná zmocňovat panika.

Jde se na věc

Kosatky vytvoří ještě jednu vlnu, která tuleně srazí přímo z ledu a ten přistane v chladné vodě pod ním. Unavený tuleň je zahnán do kouta a velryby opět udělají něco, z čeho vám spadne čelist. Ponoří se pod vodu a začnou svými foukacími otvory vyfukovat spoustu bublin. Účelem je dezorientovat tuleně, aby ho velryby mohly ještě snadněji chňapnout.

Ve videu je zmíněno, že techniky, které jsou na záběrech vidět, používá ve volné přírodě jen asi 100 kosatek.

„Prostě neuvěřitelné. Ukazuje vysokou inteligenci tohoto druhu a to, jak se dokáží koordinovat, aby dosáhly svého cíle. Něco takového jsem ještě nikdy neviděl. Děkuji BBC Earth za tento obsah,“ uvádí se v komentářích.

Nezbývá než souhlasit. Tyto ohromující záběry ve spojení s vynikajícími schopnostmi hejna kosatek jsou podívanou, kterou člověk nevidí každý den.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube