Početná labutí rodina přibrzdila dopravu, když se uhnízdila uprostřed rušné silnice

Přidat na Seznam.cz

Tato nádherná labutí rodinka způsobila scénu uprostřed silnice v dánské Kodani. Matka labuť se bez ohledu na provoz usadila a kolem ní se uvelebilo nejméně šest jejích mláďat. Samec zatím stojí na stráži a nejspíš si myslí, že udržuje dopravu na uzdě!

Kde obvykle žijí labutě?

Labutě jsou druh vodního ptactva, které je inteligentní a krásné zároveň. Labutě se vyskytují po celém světě, a to včetně České republiky, Britských ostrovů, severní části střední Evropy a také v severní části střední Asie nebo Africe či Severní Americe, kdy žiji na jezerech, řekách a rybnících. A nebo se prostě rozhodnout odpočinout na rušné silnici jak můžete vidět na videu níže. Naštěstí jel ale kolem policista, který na místě zaparkoval a začal řídit dopravu, aby nedošlo k nehodě. V závěru videa vidíme, že za pomoci doprovodu se podařilo labutě dostat do místního parku, kde se odebraly do jezírka, aby si odpočinuly.

Kolik mláďat mají labutě?

Mnoho druhů labutí se páří na celý život. Jakmile dojde ke kopulaci, samice snese tři až osm vajec. Samice je inkubuje, zatímco samec je hlídá, i když někdy se při inkubaci vajec vystřídá. Samice si tak odpočine, aby se mohla nakrmit a obnovit tukové zásoby. Labutě se živí kořínky, stonky, listy a výhonky. Na vegetaci ze dna rybníků a řek se dostanou tak, že se převrátí hlavou dolů a dlouhým krkem dosáhnou pod hladinu. Po přibližně měsíční inkubační době se líhnou mláďata, která mají krátký krk a huňaté peří. Rodiče je střeží jako oko v hlavě a ve vodě je dokonce vozí na zádech.  

Zdroj: AZAnimals