Koukněte, jak aligátor zcela bez námahy polapil vačici

Přidat na Seznam.cz

Vačice jsou legračně vypadající a zajímavá stvoření. Věděli jste, že mají 50 zubů? To je vlastně víc než kterýkoli jiný savec v Severní Americe.

Vačice, co neměla příliš šťastný den

Další zábavnou skutečností o vačicích je, že jsou v podstatě imunní vůči jedu několika jiných zvířat a hmyzu, jako jsou chřestýši, štíři a včely, píše web A-Z-Animals.
Jejich krev působí jako neutralizační činidlo, díky němuž jsou v bezpečí, i když čelí některému z těchto jedovatých živočichů.
Ačkoli jsou vačice vybaveny touto téměř magickou imunitou, nejsou bohužel imunní vůči útokům aligátorů.

Ačkoli vačice mají hodně zubů, nemohou překonat množství zubů aligátora amerického, který jich má v čelistech někde mezi 74 a 80. Na videu, které se chystáte zhlédnout, si všimnete, jak šokující rychlostí dokáže aligátor skoncovat s vačicí.

Matka příroda rozhodla

Video začíná poměrně klidně, v pozadí jsou slyšet ptáci a vpravo se odehrává scéna, kdy vačice kráčí po trávě a hned vedle ní je rybník. Než se nadějete, aligátor už si vačice všiml a zamířil k břehu. I s bystrým okem je opravdu těžké ho spatřit. Vačice začne utíkat a aligátor ji těsně pronásleduje, ale vačice udělá smrtelnou chybu. Otočí se tváří v tvář svému predátorovi. Něco by se dalo říct o odvaze, kterou vyžaduje otočení se a čelení predátorovi, ale v tomto případě vačice jen pomohla své vlastní smrti. Aligátor využil příležitosti, aby vačici skolil, když se zastavila, a okamžitě zaútočil. Nejprve ho chytil za tělo, na vteřinu ho pustil a pak ho chytil za hlavu.
Bohužel vačice už byla vyřízená. Aligátor pak pokračoval v cestě zpět do vody i se svým úlovkem a jediné, co jste schopni vidět, jsou vlnky, když obojživelník zmizel pod hladinou.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube