Koupání psa. Nemusí to být vždy potřeba

Přidat na Seznam.cz

I psi si zaslouží pravidelnou hygienu, a zejména u těch psů, kteří žijí venku, se to vyplatí. Koupat je ale příliš často, nebo špatným způsobem, může vést ke zdravotním problémům. Podívejte se, jaký je ten nejlepší způsob koupání.

Záleží na plemeni

Samozřejmě záleží na tom, zda pes žije venku nebo doma, zda má dlouhou nebo krátkou srst, a zda je aktivní. Obecně platí, že zejména psi s dlouhou a hustou srstí by se měli koupat zhruba jednou za měsíc, píše iReceptář.

Koupel nemusí být vždy nutná

Podle magazínu Hillspet je lepší psa „udržovat“ čistého, ne vždy je totiž koupel nutná. Psa pravidelně kartáčujte, a pokud přijdete z procházky, a pes má tlapky od bahna, bohatě stačí tlapky otřít. Koupel volte až v tom případě, že pes je velmi špinavý, nebo jeho srst zapáchá.

Správný postup

Psa koupejte vždy v teplejší vodě. Nejdříve jeho srst namočte, a poté šamponem (určeným pouze pro psy) umyjte. Použít můžete i speciální kondicionér, radí magazín Daily Paws. Poté psa důkladně opláchněte, a ujistěte se, že v srsti nezůstal zbytek šamponu. Nakonec psa osušte ručníkem. Je dobré, aby pes mohl být v blízkosti topení, nebo v teplé místnosti, kde může jeho srst doschnout.

zdroj: Daily Paws, iReceptář, Hillspet