Krajta a aligátor bojují na život a na smrt

Přidat na Seznam.cz

Kdybyste si měli vsadit na aligátora nebo krajtu v souboji, na koho byste si vsadili? Vzhledem k mohutnému tělo aligátora byste si mohli myslet, že mají navrch. Krajty však mají obrovskou sílu, která jim umožňuje chytit a zabít podstatně větší kořist. Navíc se často dokážou bránit a udusit jiné predátory, i když jsou samy pokousány. 

Krajta versus aligátor

Většina aligátorů jsou oportunističtí predátoři. Na základě velikosti a dostupnosti konzumují to, co je nejjednodušší kořistí. Většinu jejich potravy tvoří ryby, ptactvo, želvy, hadi, obojživelníci a savci, píše A-Z-Animals. Svět zná krajty pro jejich nenasytný apetit. U těchto obrovských hadů byly objeveny zbytky všeho možného v jejich útrobách, od větších jelenů a impal až po ostnaté dikobrazy.

Nedávno se na kanále Youtube objevilo video, na kterém se krajta a aligátor střetávají ve volné přírodě. Obě zvířata jsou vidět ve vodě ve floridských Everglades, kde had začne pomalu plavat k aligátorovi. Nad vodou má jen čumák a tlamu, a když ho aligátor spatří, otočí se směrem k němu. Netrvá to dlouho a krajta se zahryzne aligátorovi do čumáku, načež se strhne boj o přežití.

Kdo s koho

V jednu chvíli vás napadne, že musí zákonitě vyhrát aligátor. Toto přesvědčení vyvrátí ale okamžik, kdy krajta začne aligátora škrtit ihned poté, co se zahryzne do těla záludné krajty. Ten nakonec přece jen svou čelist povolí, aby hada pustil.

Krajta má na konci videa ale výraz, jako kdyby aligátora chtěla varovat, že se ti dva nesetkávají naposledy.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube