Královna po sobě kromě svého království zanechala i něco jiného: čtyři psí duše, které teď přišly o paničku. Jaký osud je čeká?

Přidat na Seznam.cz

Když ve čtvrtek ve věku 96 let zemřela nejdéle vládnoucí panovnice v britské historii, královna Alžběta II. po sobě zanechala nejen svůj národ a rodinné příslušníky, ale i věrné psí společníky, píše CNN.

Královnina vášeň pro psí plemeno corgi byla zjevná, čehož si lze povšimnout mimo jiné z množství fotografií panovnice s těmito krátkonohými psíky u nohou.

V době svého skonu vlastnila královna Alžběta čtyři psy. Podle Amerického kynologického klubu jí společnost dělali dva welsh corgi pembroke, jménem Muick a Sandy, a starší míšenec dorgi jménem Candy. Letos v lednu se k nim údajně přidala kokršpanělka Lissy.

Joe Little, královský životopisec a šéfredaktor časopisu Majesty, řekl CNN, že věří, že se o psy bude starat královský personál, než je adoptují princezna Anna a princ Andrew.

„Princezna Anna měla v minulosti vlastní corgi,“ vysvětlil. „Poslední dva přírůstky pocházejí od vévody z Yorku a jeho dcer, takže by možná mohly jít k němu. Je nepravděpodobné, že by se rozdělili.“

Královnina vášeň pro corgi se datuje do jejího dětství, kdy se zamilovala do psa svého otce krále Jiřího VI. jménem Dookie. V roce 1944, v den svých 18. narozenin, dostala štěně pembroke welsh corgi jménem Susan. Od té doby jí tito kouzelní psíci stáli po boku až do její smrti. Susan jí byla údajně tak blízká, že si ji vzala na líbánky v roce 1947.

Panovnice za svůj život vlastnila desítky corgiů. Jeden z nich, Willow, se po jejím boku slavně objevil ve scénce s Jamesem Bondem, kterou natočila pro zahajovací ceremoniál olympijských her v Londýně v roce 2012. Když byla Willow ve věku 14 let uspána, přišla královna o posledního potomka svého původního corgiho Susan.

Zásluha na vzniku smíšeného plemene dorgi se připisuje právě britské panovnici, když se její corgi spářil s jezevčíkem, kterého vlastnila její sestra, princezna Margaret.

Zdroj: CNN