Krokodýli napadnou pakoně. Přihlížející hroši okamžitě přispěchají na pomoc

Přidat na Seznam.cz

Vždy je dobré umět se připravit na tragédie, které nás mohou v životě potkat. Třeba se můžeme dostatečně připravit na mohutný hurikán, který přijde za pár dní, nebo se připravit na práci, o které víme, že ji opustíme. Ne vždy to ale platí a v našich životech dojde k neočekávánému. A to platí i o zvířecí říši.

Hroši zachraňují pakoně před krokodýly

Na začátku níže uvedeného videa vidíme stádo pakoňů shromážděné u řeky, aby se napilo. Pro zvířata ve volné přírodě platí to, že když jsou pohromadě, mohou se vzájemně podporovat při hledání nové potravy, chránit se před predátory a také bezpečně cestovat na dlouhé vzdálenosti. Náhle se z vody vynoří krokodýli a popadnou pakoně. A zatímco se stádo rozprchne, tento osamělý pakůň je vlečen vstříc jisté smrti. Naštěstí pro něj se však poblíž náhodou nacházelo stádo hrochů, kteří rychle zasáhli.

Jedí hroši maso?

V mnoha případech, kdy predátoři zasahují, je to proto, aby si kořist vzali pro sebe. To však není důvod, proč se hroši ve výše uvedeném videu dostali mezi krokodýly a pakoně. Očividně zachraňovali tohoto pakoně před smrtí. S největší pravděpodobností proto, že krokodýli zasahovali do jejich teritoria. Hroši jsou tradičně označováni za býložravce. Ale to není úplně pravda. Když hladoví, vyhledávají maso. Nejednou mohl být člověk svědkem toho, jak hroch pojídá impalu. Většinu času však uvidíme hrochy hodovat na rostlinné hmotě, jako jsou různé trávy, zrní a květy.

Zdroj: AZAnimals