Podívejte se na dva největší vlky, kteří kdy byli zachyceni na video

Přidat na Seznam.cz

Ne každý den máte možnost vidět srovnání psa a vlka vedle sebe. Videu ukazuje dva z největších vlků, jaké se kdy podařilo zachytit na filmový pás. A zde můžete jasně vidět rozdíl. Lidé mají tendenci považovat vlky za přerostlé psy, ale ve skutečnosti jsou úplně jiní.

Co je ta temná silueta zač?

Na začátku videa se kamera snaží zaostřit na tmavou siluetu, která se krčí v korunách stromů, popisuje záběr A-Z-Animals. V pozadí je slyšet štěkot psa a je zřejmé, že osoba, která natáčí, těžce dýchá. Kamera pomalu přibližuje tmavou, rozmazanou siluetu, zatímco štěkot psa zesiluje. Najednou se objeví v záběru pes, který se vrhne k tmavé siluetě. V ten moment je už jasné, že jde o obrovského vlka. Ten se zdá být dokonce dvakrát větší než pes. I pes je velké plemeno, možná husky.

Než však zuřivého predátora dostihne, vlk se otočí a psa kousne. Pes zakvičí bolestí a tato část videa končí, když se majitel pokusí zasáhnout.

Noční záběry

Další část videa začíná v noci. Kamera je namířena na zasněžený násep vedle silnice. Náhle se do záběru připlete mohutný vlk, který pomalu kráčí přes silnici a přitom se dívá na kameramana, který je v bezpečí v autě.

Vlk jde přes ulici a pozoruje okolí kolem. Nakonec se vrátí na místo, odkud vyšel, a zastaví se na dost dlouho, aby se ještě chvíli díval do kamery.

Na videu jsou zachyceni jedni z největších vlků, kteří kdy byli viděni. A co se týká první části videa, nemusíte se bát. Podle námi zjištěných zdrojů šlo ve skutečnosti o fenku jménem Trigger, která si odnesla jen lehké zranění a zachráněna byla jen díky pohotové reakce svého majitele, který varovně vystřelil ze své zbraně.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube