Která práce v zoo je za trest? Podívejte se na marnou snahu pandí chovatelky

Přidat na Seznam.cz

Máte někdy úkol, na který vám síla nestačí? Cítíte se vyčerpaní? Tak se podívejte na video z úklidu pandího výběhu. Rázem vám bude líp.

,,Kde je panda, tam jsou problémy.“ Toto je zažité čínské heslo po stovky let a poukazuje na jejich mírnou, hravou a možná až ležérní povahu.

Paní Mei dělá naprosto nevděčnou práci. Den co den uklízí pandí výběh, za jejich pekelné asistence. Chovatelka musí být opravdu srdcařka a pandy milovat, má náš obdiv. Měli byste na to trpělivost i vy?

Panda velká a lidé

Od roku 1962 byl lov pand v Číně sice zakázán, ale její populace není stále dostatečně početná. Panda se stala jejich kulturním symbolem, kterému v posledních desetiletích začal ubývat životní prostor. Její druh byl dokonce zapsán na červený seznam IUCN jako ohrožený. Proto v Sečuánu vzniklo několik přírodních rezervací a parků, které jsou zapsány i v celosvětovém projektu UNESCO. Právě toto video se statečnou chovatelkou Mei pochází z parku, který je zaměřen na výzkum chovu pand a nachází se v Čcheng-tu.

V Číně za usmrcení pandy velké hrozní útočníkovi i trest smrti. Také se s nimi nesmí obchodovat a panda je zapsána v seznamu CITES.

Zdroje: Wikipedia, YouTube