Kůň zachrání muže, který spadl ze svého invalidního vozíku

Přidat na Seznam.cz

Běžně se setkáváme s tím, že lidem pomáhají například psi, kteří často podstupují speciální trénink. Pro majitele na invalidním vozíku je pak zvířecí přítel velmi důležitý, a podobně je tomu i v tomto videu. Speciální trénink totiž pravděpodobně může podstoupit i kůň.

Dojemné video hrdinného koně

Video obletělo internet a dojalo miliony sledujících. Není divu, ne každý den se totiž setkáme s tím, že by kůň vymyslel způsob, jak zachránit muže, který spadl z invalidního vozíku. Kůň hrdina jen dokazuje, že zvířata s námi mají soucit a rozumí našim problémům. Ovšem je až zarážející, že kůň přesně věděl, co má dělat.

Podle webu Sunny Skyz se jedná o koně, který podstoupil speciální trénink a video samo jeho trénink zachycuje. To by přinejmenším vysvětlovalo, proč kůň věděl, jak se zachovat. Zjevně se ale nejedná o nic vyjímečného, koně totiž pomáhají (nejen invalidním) lidem už celá staletí.

Koně řeší lidské problémy

Po celá desetiletí koně pomáhali lidem zotavit se z fyzických, mentálních a emocionálních problémů. Díky tomu vznikl i pojem „hipoterapie“, tedy využití koňského pohybu ve fyzické, pracovní a logopedické terapii. Využívá se například pro zvýšení koordinace, svalového tonusu a duševní pohody dětí s mozkovou obrnou a jinými tělesnými postiženími. Navíc je možné, že se osvědčí i u jedinců s autismem, píše Equus Magazine.

zdroj: twitter, Equus Magazine, Sunny Skyz