Labuť si nebere servítky a zaútočí na orla, který se snese na její rybník

Přidat na Seznam.cz

Orli jsou nádherní draví ptáci a jsou velmi velcí. Je jen velmi málo ptáků, kteří by se jim dokázali postavit, natož je porazit. Jak však uvidíte v dnešním klipu, labuť si s orli rozhodně žádné servítky nebere!

Poté, co si orel oplachuje křídla v rybníku, musí dát rychle nohy na ramena, nebo spíše křídla. Labuť ho zahlédla a okamžitě na něho zaútočila. Když byla v jeho blízkosti, Orel s přehledem vzlétl.

Kde orli obvykle žijí?

Orli jsou původním druhem v Evropě, Asii a Severní Americe. Z hlediska životního prostředí žijí v blízkosti mořského prostředí nebo sladkovodních ekosystémů. Rádi žijí také v mokřadech a na pastvinách, ale spatřit je můžete i v lesích. Nejlépe je však najdete v blízkosti velkých vodních ploch, jak vidíme v dnešním videu. Tito masožravci se živí nejen rybami, ale také ptáky jako jsou kachny nebo koroptve. A pokud zahlédnou malého savce, například zajíce nebo veverku, pokusí se ulovit i je.

Jsou labutě teritoriální?

Existuje několik různých druhů labutí včetně labutě velké a labutě trubače. Zejména labuť velká je známá tím, že je velmi teritoriální a může být agresivní vůči ostatním zvířatům i lidem. Tento druh labutě má pověst nejagresivnějšího druhu vodního ptactva na světě. V době hnízdění a výchovy mláďat mohou být velmi popudlivé, protože své potomky velmi chrání. Pokud se labuť rozhodne zaútočit na člověka, může vám způsobit ošklivé modřiny. Bylo by však velmi neobvyklé, kdyby dokázaly zlomit kosti nebo způsobit velmi vážná zranění. Labutě obvykle před útokem varovně zvednou krk, takže máte dostatek času uhnout.

Zdroj: AZAnimals