Pořídili jste si psa. Víte, jak se s ním sblížit? Máme pro vás několik rad

Přidat na Seznam.cz

Mít psího nejlepšího kamaráda je krásná věc. Jak ale vzniká blízký vztah se čtyřnohým přítelem? Stejně jako u lidí je silné spojení mezi člověkem a zvířetem založeno na důvěře.

Máte se svým psem pevné pouto?

Pokud se váš pes rád pohybuje ve vaší blízkosti, je to samozřejmě dobré znamení, píše web DailyPaws. Určitě nechcete, aby se váš pes choval bázlivě, když jste nablízku, ale také nechcete, aby váš pes trpěl separační úzkostí. Mít šťastného, sebevědomého psa, který není příliš lpící, je ideální začátek.

Komunikujte spolu

Psi a jejich majitelé se mohou mít rádi, ale ne vždy se to promítne do nejsilnějšího pouta, kterým je absolutní důvěra. Největší překážkou v tomto směru je nedůslednost. Někdy vám například může nevadit, že váš pes venku štěká na cizího člověka. Ale když je to kamarád, na kterého váš pes štěká, můžete se ho snažit co nejdříve zastavit. To vysílá smíšené zprávy vašemu chlupatému kamarádovi, který obě osoby vnímá jako cizí. Nejdůležitějším krokem, který můžete udělat pro vybudování silnějšího pouta se svým psem, je být důslední v tom, jak v různých situacích reagujete.

Objevte preference svého psa

Ne všichni psi mají rádi procházky. Nebo třeba hraní aportu. Psi mají jedinečné osobnosti a své vlastní preference, takže sledujte svého psího miláčka, abyste zjistili, co ho opravdu baví. Vyvarujte se toho, abyste psa nutili dělat něco, co se mu příčí. Může to oslabit vaše vzájemné pouto. Váš pes například nemusí chodit rád na procházky, protože se bojí cizích lidí, jiných psů nebo hlasitých zvuků. V takovém případě by tedy braní psa na dlouhé procházky vašemu vztahu škodilo.

Dělejte více oblíbených činností vašeho psa

Jakmile zjistíte, jaké činnosti dělají vašeho psa nejšťastnějším, dělejte jich více. Dopřejte svému štěněti to, co má nejraději. Miluje váš psík očichávání celého dvora? Pak dopřejte jeho superčumáku to, po čem touží, a přihlaste ho na kurz stopování a práce s nosem. Oblíbená činnost vašeho psa se možná stane i vaší.

Naučte svého psa něco nového

Výborným způsobem, jak si vybudovat důvěru, je trénink s pozitivním posilováním. Když se společně něco učíte, buduje to pouto. Váš pes pochopí, že mu dáte odměnu jako je pamlsek nebo hračku, když se bude chovat určitým způsobem. Tuto metodu můžete použít k tomu, abyste psa naučili dobrým způsobům, jednoduchým trikům, nebo dokonce psím sportům, jako je agility.

Zdroj: dailypaws.com