Proč je adopce seniorního domácího mazlíčka skvělým rozhodnutím?

Přidat na Seznam.cz

Pro adopci dospělého psa nebo starší kočky je nejlepší jakákoli roční doba. Kromě projevení mimořádného soucitu s těmito domácími mazlíčky určitého věku existuje několik klíčových důvodů, proč je adopce staršího domácího mazlíčka skvělým rozhodnutím.

Mazlíčci senioři jsou znalí světa

Kdy domácí zvíře vstupuje do seniorského věku? Velmi záleží na plemeni, jeho velikosti a celkovém zdravotním stavu, připomíná web DailyPaws. Celkově lze říci, že většina psů začíná tuto fázi života mezi 6. a 8. rokem života a většina koček mezi 10. a 12. rokem života. Jsou tedy již nějakou dobu na světě a umí některé věci, jako například být vycvičené v domácnosti a naučené na odpadkový koš. Starší psi také pravděpodobně znají základní povely a jsou vycvičeni na vodítku a starší kočky se dobře přizpůsobují rutině svých majitelů.

Jejich osobnost je dobře vyvinutá

Osobnost staršího psa nebo kočky je již nastavena, takže máte jasnější ukazatele o tom, zda se budou hodit pro vaši rodinu a životní styl. Je smutné, že mnoho starších domácích mazlíčků je v útulcích, protože jejich majitelé již nemají schopnost nebo prostředky se o ně starat. Lidé, kteří se starají o starší zvířata, si všímají, jak rychle se zvířata v domácím prostředí vracejí ke své přirozenosti ve srovnání s mnoha neznámými v útulku.

Starší zvířata si stále vytvářejí silná pouta

Pokud by si starší zvíře mohlo vytvořit seznam přání k adopci, na prvním místě by bylo jednoduše „člověk, kterého by mohlo milovat“. Se svým novým starým psem se můžete sblížit tím, že mu nabídnete pohodlí, naučíte ho novým kouskům a najdete aktivity, které ho budou bavit. Budování vztahu s kočkou vyžaduje podobné kroky. Dopřejte jí čas na hraní, naučte se číst řeč jejího těla a dejte jí hračky a kočičí stromy, aby se cítila jako doma.

Zachraňujete zranitelné zvíře v nouzi

Existuje mnoho důvodů, proč si pořídit staršího domácího mazlíčka, ale majitelé by měli vždy zvážit dlouhodobou péči, kterou vyžadují všechna domácí zvířata, zejména senioři. Pro mnoho útulků a záchranných organizací pro zvířata je náročné a téměř nemožné adoptovat rekordní počet přijatých zvířat, na které reagují. Adopcí zvířecího seniora tedy zajistíte, že zranitelné zvíře, které již může být obtížněji umístitelné, najde trvalou, milující rodinu.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube