Našli jste ztracenou kočku. Co teď?

Přidat na Seznam.cz

Když najdete ztracenou kočku, je zcela přirozené, že jí chcete pomoci. Jak ale můžete pomoci a jak poznáte, zda se jedná o pouliční kočku nebo o něčího domácího mazlíčka?

Pouliční kočka nebo domácí mazlíček?

Vaším prvním úkolem bude zjistit, zda kočka, kterou jste našli, je kočka toulavá nebo ztracená, radí TheSprucePets. Pouliční kočka je domácí kočka, která měla svého opatrovníka, ale opustila nebo ztratila domov. Toulavé kočky byly dříve v kontaktu s lidmi, ale jak se tento kontakt snižuje. Ztracená kočka je domácí zvíře, které se dostalo ven. Majitelé ztracené kočky obvykle aktivně pátrají, takže se můžete setkat s vyvěšenými cedulemi. Můžete také vidět obojek a známku na kočce, ale absence obojku neznamená, že se kočka neztratila.

Co dělat, pokud jste našli zatoulanou nebo ztracenou kočku?

  • Odneste kočku na bezpečné místo. Vezměte nějaké krmivo vhodné pro kočky a zkuste, zda k vám kočka ochotně přijde. Pokud ano, opatrně ji zvedněte a přeneste dovnitř. Zatoulané a ztracené kočky by měly být drženy odděleně od ostatních domácích zvířat, která máte, takže je umístěte někam, například do koupelny nebo do volné ložnice, kde nebudou v kontaktu s jinými zvířaty.
  • Dejte tam nějaké krmivo a čerstvou vodu a naplňte box stelivem. Pokud potřebujete kočku odchytit, zkuste jí dát do přepravky nějaké krmivo a bedlivě ji hlídejte.
  • Poté zavolejte místním záchranným skupinám a nebo kočku vyfoťte a umístěte na sociální sítě, abyste zjistili, zda kočku někdo nepohřešuje.
  • V případě potřeby najděte kočce nový domov. Pokud jste postupovali podle všech kroků a neměli jste štěstí při shledání kočky s jejím opatrovníkem, bude pravděpodobně potřebovat nový domov. Kočku můžete adoptovat sami nebo můžete obvolat okolní záchranné stanice a zjistit, zda se jí někdo může ujmout.

Zdroj: thesprucepets.com