Neobvyklé přátelství! Kocour jezdí na koni, svém nejlepším příteli

Přidat na Seznam.cz

Kůň jménem Champy a kocour jménem Morris jsou nepravděpodobnou dvojicí kamarádů, přesto jsou to bezpochyby nejlepší kamarádi. Jejich chovatelka jménem Jennifer vede na Instagramu účet, na kterém oslavuje výjimečné přátelství této dvojice a dokumentuje Morrisovy časté projížďky na Champyho hřbetě.

„Myslím, že za ty roky Morris zažil víc hodin ježdění než já,“ chovatelka Boyleová pro Daily Paws. Champy a Morris se poprvé setkali v lednu 2013, kdy si chovatelka přivedla domů z útulku kočku Morrise. Nebyla si jistá, jestli byl Morris někdy předtím venku, a když ho pustila, aby prozkoumal přední verandu, říká, že se okamžitě sblížil s jejím společenským koněm jménem Champy. „Champy si Morrise okamžitě oblíbil a nechtěl ho nechat na pokoji,“ říká chovatelka. „Od té doby jsou nejlepší kamarádi. Rádi spolu tráví čas.“

Nedlouho po vzájemném seznámení Morris zjistil, že může skákat na Champyho hřbetě, a Champy mu s radostí vyhověl. Zpočátku si chovatelka myslela, že jde jen o legrační, jednorázovou příhodu, ale brzy si uvědomila, že jde o mnohem víc.

"Netušila jsem, že to bude velká součást jejich přátelství a něco, co se drží po celých devět let," říká a hned dodává, že je mezi nimi neuvěřitelné pouto. Ačkoli se může zdát, že stopování je pro Champyho a Morrise hlavním bodem spojení, chovatelka říká, že oba rádi dělají různé každodenní aktivity společně.

Přestože má Morris uvnitř vlastní misku na vodu, rád pije z koňského žlabu se svým kamarádem a oba se často vzájemně ošetřují. Jejich lidská máma říká, že se jí líbí, že Champy a Morris mohou šířit radost po celém světě, a je snadné pochopit proč. Navzdory rozdílům ve velikosti, druhu a mnohém dalším si tito dva vytvořili opravdu neuvěřitelné pouto, které rezonuje s jejich následovníky v blízkém i vzdáleném okolí.

Zdroj: dailypaws.com