5 způsobů, jak kočky co nejlépe využívají čas na spaní

Přidat na Seznam.cz

Kočky – synonymem pro ně je zdřímnutí. Odpočívání se zavřenýma očima a pozorování okolního světa s přivřenými víčky! Jedno je jasné: Kočky podřimují lépe a usilovněji než lidé a kočky jsou chytřejší než lidé! Alespoň pokud jde o dostatek spánku.

Přejděme k pěti způsobům, jak kočky ze spánku vytěží maximum.

Krádež křesla

Už se vám někdy stalo, že jste na pár minut opustili židli a po návratu jste na svém místě našli kočku? Buď jsou stále nablízku, a proto byste si měli svou židli nebo křeslo hlídat, nebo na vás zírají tím nejroztomilejším a zároveň nejsmělejším pohledem, jaký jste kdy viděli, a pak využijí situace. Rozhodneme se buď vzít jinou židli, přesunout kočku, nebo balancovat na samém okraji sedadla. Kočky vědí, že je to dilema, které řešíme. Také vědí, že je pravděpodobně necháme ležet tam, kde leží. Nejenže si kočky efektně zdřímnou, ale navíc s námi (opět) manipulují, což je těší.

Schovávání

Některé kočičky podřimují pod širým nebem, rozvalené na opěradle pohovky nebo odpočívají v jogínském klidu uprostřed podlahy. Zatímco tak otevřeně podřimují, my máme možnost obdivovat jejich půvab a krásu. Ale kočky jsou chytřejší než my a někdy se raději schovají pod postel nebo za závěs. Jsou to tak zdatní schovávači, že jejich dřímací sídlo občas nedokážeme najít. Je to záměr. Tím, že se schovají, zvyšují svou šanci na bombastický spánek a odpočívají s vědomím, že na nás vytáhly další trumf.

Zkrášlování oblečení

Kočičky milují šlofíky na našem oblečení, zejména pokud je pěkně rozložené na posteli, čisté a většinou nepomačkané, připravené na další den. A pak vyjdeme ze sprchy a zjistíme, že naše kočka na výše zmíněném oblečení velkolepě podřimuje. Přiznejme si to, přátelé: Zvykli jsme si nosit kočičí chlupy jako doplněk. Rádi bychom si mysleli, že se naše kočky nesnaží sabotovat naše černé kalhoty a bílé svetry, ale věříme, že to dělají proto, že zbožňují naši vůni a chtějí nás poslat do světa s vrstvenou připomínkou na našem oblečení. Pěkné zdřímnutí + zachování kontroly = maximální využití zdřímnutí.

Nabíjení

Pokud oknem proudí slunce, je moc velká šance, že kočka leží přímo uprostřed sluneční louže. A proč ne? Je teplo a teplo nás může uspat. Kočky vědí, že je to nejen sladké místo na spaní, ale také plné sluneční energie. Zatímco se kočičky prohánějí v říši snů, honí myši a švihají pásy od županů, jejich vnitřní měřič energie stoupá. Možná tuto zásobu energie nevyužijí hned po probuzení, ale využijí ji. Určitě znáte závody na chodbě ve tři ráno a zoomování po vysypání odpadkového koše. Ty jsou sponzorovány slunečními paprsky.

Bodování času na kolo

My lidé a naše kočky těžíme ze společného tulení při sledování televize nebo čtení. Teplo kočičího klína je pro nás čirým rájem a kočičky se nemohou nabažit našich rukou hladících jejich kožíšek a cítících tu láskyplnou vibraci. Chytré kočky po celém světě vědí, že tohle je recept na kvalitní spánek. A co víc? Dělit se o spánek s člověkem. Náš spánek je mnohem lepší, když se mazlíme s kočičkou a přebíráme její vrcholné dřímací kouzlo. Hej, možná to vysvětluje ty záhadné sny, ve kterých se mi občas honí myši.

Zdroje: catster.com, YouTube, redakce