Lasice se pouští do boje s tlustou krysou

Přidat na Seznam.cz

Krysy možná mnozí nemají v oblibě, protože jsou často spojovány s chorobami a ničením majetku. V následujícím klipu můžeme vidět, jak vypadá konflikt mezi lasicí a krysou. A že podívaná je opravdu napínavá!

Jak se krysy brání?

Přestože mají krysy impozantní zuby a ostré drápy, nejsou tak hbité jako lasice, uvádí AZAnimals. Je důležité umět rozpoznat, kdy je krysa agresivní nebo se jen chová dominantně. Agresivní krysy v souboji využívají řadu technik. Rozzuřená krysa má často načechranou srst a vrtí ocasem ze strany na stranu. V případě, že se krysa takto chová, pravděpodobně se chystá zaútočit z boku nebo se pustit do výpadu a kousání. Krysy se takto často chovají k protivníkovi, o kterém si nejsou jisti, že ho mohou porazit, proto ještě navíc skloní hlavu a konkurenta pozorují.

Další známou technikou je box. V takovém případě stojí krysy na zadních nohách s mírně otevřenou tlamou a vyceněnými zuby. Postaví se co nejvýše a mohou si také načechrat srst. Snaží se tak vypadat větší a přimět konkurenta, aby se podvolil. Občas dojde k řádnému boxu, kdy krysa vypadá jako skutečný bojovník.

Níže uvedené video vám přiblíží moment konfliktu mezi lasicí a krysou. A rozhodně se nejedná o žádné vlídné přijetí. Už od první vteřiny se nám naskytne pohled na souboj mezi oběma konkurenty, který vypadá opravdu napínavě. Brzy se však projeví lovecké schopnosti lasice. Má ale šanci proti tlusté kryse zvítězit?

Jsou lasice zlé?

Zvířata z čeledi lasicovitých jsou velmi zlomyslná. Domácí mazlíčci jsou pochopitelně méně agresivní, ale divoké lasičky jsou spíše nepřátelské. Lasice při lovu používají také trik známý jako válečný tanec. Tento manévr je považován za promyšlené odvedení pozornosti sloužící ke zmatení kořisti. Pro tato zvířata je natolik přirozený, že jej zřejmě používají i v období páření.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube