Leguán může napadnout člověka

Přidat na Seznam.cz

Zažili jste to při vašich zahraničních cestách a aktivních dovolených? Cvičíte jógu na zlatavé pláži za krásného počasí, když se leguán rozhodne, že se pokusí ukousnout vám kus z natažené ruky. Leguáni jsou bohužel zvyklí na to, že je lidé na plážích krmí, proto nemají problém si do člověka kousnout, uvádí portál LAD Bibile.

Přesně to se stalo uživatelce Twitteru, jejíž záběry, na kterých ji vyrušila ještěrka, se staly populárními.

Na video se podívejte zde:

V klipu je instruktorka jógy natažená s prohnutými zády a nataženou levou rukou. Její visící prsty jsou zjevně příliš velkým pokušením pro nedaleko stojícího leguána, který k ní přistoupí a začne ji okusovat. Na instruktorku jógy žena rychle ztratí svůj zen a volá: „Au! Kousl mě do prstu!“. Upřímně řečeno, umíme si představit, že to docela bolelo. Pak po tvorovi hodí písek, aby ho donutila odejít.

Zřejmě to bylo dost ošklivé kousnutí na to, aby tekla krev. Mnozí, kdo video sledovali, se jí ptali, jestli leguána viděla, než ji přišel kousnout, ale ukázalo se, že se kolem potulovaly desítky ještěrů. Napsala: „Všichni se mě pořád ptají, jestli jsem ho neviděla. Aby bylo jasno, leguáni byli po celé pláži. Lidé je tam chodí neustále krmit.“

Také uvedla, že její prst je v pořádku. Šla k lékaři a dostala antibiotika na kousnutí. Tahle zvířata přenášejí nebezpečné bakterie, proto doufáme, že bude žena v pořádku. Žerty stranou, kromě toho, že kousnutí leguánem je bolestivé, může být pro lidi potenciálně nebezpečné.

Leguáni obývají hlavně Střední a Jižní Ameriku a Karibik a mají výjimečně ostré zuby, které mohou způsobit vážné řezné rány. Kousnutí leguána není jedovaté, ale může způsobit vážná zranění.

Leguáni mají atrofované jedové žlázy, které produkují jen velmi slabý a neškodný jed. Jejich kousnutí může způsobit vážná poranění prstů, kotníků, zápěstí a obličeje. Dále se uvádí, že každému, koho leguán kousne, se doporučuje kousnutí opláchnout teplou vodou a mýdlem, použít Betadine a antibakteriální mast a poté ho nechat dva až tři dny zakryté a denně ho čistit. Při hlubokém kousnutí leguánem se doporučuje lékařské ošetření.

Tak na to na cestách pamatujte!

Zdroj: ladbible.com, twitter.com