Letní měsíce mohou být pro domácí mazlíčky nebezpečné. Zde je několik tipů, jak je udržet v bezpečí

Přidat na Seznam.cz

Letní dny jsou tady, ale pro domácí mazlíčky to není jen zábava na slunci. Letní měsíce mohou být pro domácí mazlíčky nepříjemné, dokonce nebezpečné. Majitelé domácích mazlíčků proto musí vědět, jak své chlupaté členy rodiny v létě udržet v bezpečí a zdravé, uvádí portál Pets.

První věc, kterou musíme pochopit je, že my možná rádi vyrážíme ven dělat zábavné věci na letním slunci a v horku, ale málokdy to platí pro psy. Psi ze své podstaty nejsou rádi delší dobu na slunci a v horku, většina z nich má na sobě huňatý kožich. Pokud se svým psem vyrazíte ven, najděte místa ve stínu, použijte slunečník nebo markýzu, postříkejte ho hadicí s vodou nebo použijte dětské bazénky, ve kterých si může hrát. Nejdůležitější je vždy zajistit čistou pitnou vodu a zkrátit dobu pobytu na slunci a v horku.

Varujeme majitele domácích zvířat, aby se vyvarovali přehřátí. Dávejte pozor na vyšší teploty, které mohou mít na naše domácí mazlíčky vážný vliv. Například u psů může v horkém dni dojít k vyčerpání z horka nebo dokonce k úpalu, zejména pokud jsou velmi aktivní. To zahrnuje i to, že nikdy nenechávejte svého mazlíčka v autě.

Hydratace je klíčem k udržení zdraví vašeho domácího mazlíčka, ale stejně tak je důležité znát příznaky dehydratace. Mezi příznaky dehydratace vašeho psa patří změna v dýchání, suchý nos, ztráta chuti k jídlu, oči, které se zdají být zapadlé, letargie nebo nedostatek energie, lepkavé dásně, gastrointestinální příznaky, jako je průjem nebo zvracení, a snížení elasticity kůže.

V létě může aktivní pes vypít mnohem více vody a může misku snadno vyprázdnit. Proto je důležité často kontrolovat stav misky a ujistit se, že je plná nebo téměř plná. Voda je považována za nejdůležitější živinu, protože je nezbytná a zároveň potřebná ve značném množství.

Se svým psem si můžete užívat místní komunitu, ale doporučuje vyhýbat se psím parkům. Psí parky nejsou ideálním místem pro socializaci našich psů. Jejich výhody nepřevažují nad negativy. Nemáme možnost kontrolovat psy jiných lidí, rychle dochází ke rvačkám nebo nevhodnému chování, které může mít dlouhodobé negativní následky. Také nevíme, zda všichni ostatní psi mají aktuální očkování.

Zajistěte si aktuální očkování a preventivní léky. Když teploty stoupají, blechy, klíšťata a komáři jsou aktivnější. Ujistěte se, že váš pes dostává každý měsíc léky proti blechám a klíšťatům spolu s léky proti srdečním červům. Bez správné prevence je váš pes ohrožen boreliózou, srdečními červy a tasemnicí.

Pokud se chystáte jít se psem na procházku, ujistěte se, že je to brzy ráno nebo pozdě večer. Pes tak nebude muset trpět na rozpáleném asfaltu!  Majitelé domácích mazlíčků by se také měli seznámit s místními rostlinami, aby věděli, kterým se mají na procházkách vyhýbat. Není neobvyklé, že psi žerou trávu a rostliny.

Pokud jste v létě se svým domácím mazlíčkem velmi aktivní, můžete zvážit doplňky stravy pro zlepšení pohyblivosti. V letních měsících, kdy jsou psi častěji venku, je důležité dbát na výživu a doplňky stravy.

Zdroj: littlethings.com