Dobrá mateřská školka by měla dětem pomáhat k rozvoji maximální měrou

Přidat na Seznam.cz

Najít dnes mateřskou školku, která přibírá, se v některých regionech rovná zázraku. Nicméně pro správný rozvoj dítěte je dobré do takovéto instituce vašeho potomka alespoň na jeden rok přihlásit.

Ještě lepší bude, když mu najdete místo v některé z Montessori školek, které jsou v mnoha ohledech jedinečné a rozhodně vašemu dítku pomohou rozvíjet jeho talent co nejlépe.

Jiný styl

Montessori školka je zajímavá hlavně tím, kolik věcí se v ní dělá stejně jako v klasické školce, avšak zároveň úplně jinak. Například děti mají maximální volnost, tedy samozřejmě v rámci možností. Mají možnost se rozvíjet podle toho, jak to cítí, a nikoliv dle uměle vytvořeného rozvrhu.

Přirozeně se vrhnou na věci, které je zajímají nejvíce, třeba kreslení, případně stavba hradů z písku nebo z kostek. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, rozvíjejí se tímto způsobem u dětí různé schopnosti, které mohou využít v budoucnu. Takto přirozeně v sobě mohou objevit architekta, matematika nebo třeba malíře.

Důležité je vstupovat do sebevzdělávání dítěte s maximální obezřetností a nikterak ho nekárat za jeho volby, ať už nám mohou připadat sebepodivnější. I když se zdá tento styl edukace až příliš volný, a tudíž neúčinný, absolventi Montessori školek bývají obvykle ve vzdělávání daleko za svými vrstevníky, což se projevuje při dalším studiu.

Cizí jazyk snadno a rychle

V takovémto duchu funguje kupříkladu také mateřská školka Andělská, kde se navíc dítka snadno naučí i cizí jazyk. Opět však nikoliv za pomocí memorování, ale daleko přirozeněji, a sice hrou. O tuto jazykovou školku je samozřejmě obrovský zájem, tudíž byste do ní měli svého potomka přihlásit ideálně ještě v době, kdy se sotva plazí.

Učinit tak až rok před případným nástupem je příliš pozdě a pravděpodobnost, že byste uspěli, je velmi malá.