Ženě uletěl papoušek. K jeho nalezení pomáhá znělka Addamsovy rodiny

Přidat na Seznam.cz

Občas se stane, že se náš mazlíček zatoulá, a zejména ptáci se často rozhodnou proletět se po svém okolí, jakmile jim otevřete klec. Tímto způsobem se ztratil i papoušek ženě ze Shrewsbury (USA), která se o jeho návrat snaží tím, že brouká znělku Addamsovy rodiny.

Ztracený papoušek

Světle šedý pták se žlutou hlavou a broskvovými tvářemi podle majitelky uletěl poté, co sousedka vyšla ven, když jí seděl na rameni. Dodala, že se procházela nedalekým parkem a snažila se ptáka přivolat broukáním a pískáním jeho oblíbených melodií, v tomto případě znělky Addamsovy rodiny. Broukání melodie má své opodstatnění: „Když si zapískáte ústřední melodii Addamsovy rodiny, přijde a sedne si vám na hlavu – je to jeho oblíbená melodie,“ píše web Headtopics.

Zní to zvláštně, ale funguje to

Ačkoliv se to zdá být zvláštní, je pravděpodobné, že na melodii bude papoušek opravdu reagovat. Znělka Addamsovy rodiny je snadno zapamatovatelná, a tak se ji i ptáci rychle naučí a oblíbí si ji. Navíc by se nejednalo o první případ, kdy se papoušek vrátil poté, co slyšel znělku zmiňovaného filmu, píše web Shropshire Star.

Znělka papoušky láká domů

Šestiměsíční papoušek jménem Smidge utekl před třemi lety ze své cestovní klece, kterou jeho majitel omylem nechal otevřenou. Ve snaze získat ho zpět jezdil jeho majitel po svém pozemku a pouštěl si znělku Addamsovy rodiny, což podle něj byla papouškova „oblíbená píseň“. A skutečně to zabralo – jakmile papoušek uslyšel svou oblíbenou melodii, přiletěl, píše BBC.

zdroj: BBC, Shropshire Star, Headtopics