Tento příběh vás dojme: zdánlivě navždy ztracený pes našel svou rodinu

Přidat na Seznam.cz

V listopadu loňského roku se pes jménem Conway ztratil ze svého domova v Highlands County na Floridě. Jeho rodina ho hledala všude možně, bohužel však nebyl nikde k nalezení, píše The Dodo.

Zanedlouho se dny změnily v týdny a týdny v měsíce a nebohý čtyřnohý parťák byl stále nezvěstný. Už se zdálo, že o něj přišli navždy. Conwayova láskyplná přítomnost se pro jeho zdrcenou rodinu stala jen hořkosladkou vzpomínkou. Ale nezůstalo to tak navždy.

Tento týden, přesně deset měsíců po Conwayově zmizení, byl vyhublý a vyčerpaný toulavý pes spatřen, jak se sám prochází po ulici. Byl odchycen a odvezen na oddělení zvířecích služeb úřadu šerifa.

V té době nikdo netušil, odkud se pes vzal – ani jak moc někomu chybí. Zubožený pes samozřejmě nedokázal vysvětlit svou minulost ani to, co je zač. Odpověď si však nesl s sebou.

Conway byl označen mikročipem – a po rychlém skenování měly úřady všechny informace, které potřebovaly k upozornění jeho rodiny. Tím se jejich mnohaměsíční trápení brzy uzavřelo. Na stanici šerifa bylo uspořádáno shledání. Conway byl konečně doma.

Šlo o emotivní konec dlouhého utrpení Conwaye a jeho rodiny, ale nejen rodinu setkání dohnalo k slzám štěstí. Poté, co bylo video ze shledání zveřejněno na internetu, nemohli se k němu nepřipojit ani úplně cizí lidé. Komentáře dokazují, jak moc mnohé sledující dojalo.

Když viděli, že se vše napravilo – a srdce rodiny se uzdravilo – Conwayovi záchranáři nemohli být šťastnější. „Hlavním cílem útvaru péče o zvířata je vrátit zvířata jejich majitelům, nebo pokud to není možné, najít jim nový domov,“ uvedl Scott Dressel z úřadu šerifa okresu Highlands. „Pokaždé, když se nám to podaří, je to vítězství, ale tohle je jedno z těch, které pro nás všechny rozhodně vyčnívají nad jinými.“

Zdroj: The Dodo