Víte, proč vám kočky strkají zadek do obličeje? Máme pro vás odpověď

Přidat na Seznam.cz

Každá kočka ráda strká zadek tam, kam nemá, včetně vašeho obličeje. Buďme realisté, kočky by nebyly kočkami, kdyby nedělaly různé podivnosti, a to včetně strkání zadku, kam se jim zlíbí, bez ohledu na osobní hranice.

3 důvody, proč vám kočka strká zadek do obličeje

Chování, kdy vám kočka strká zadek do obličeje, se nám lidem může zdát zvláštní, ale podobně jako strkání hlavy a tření o vás s vámi vaše kočka prostřednictvím tohoto chování komunikuje, píše web DailyPaws. Špatně je, když si chování špatně vyložíme a považujeme ho za urážlivé, špatné nebo nechutné. Pokud chcete mít se svou kočkou lepší vztah, věnujte čas tomu, abyste se dozvěděli, jak kočky komunikují. Možná vám chybí mnoho příkladů, jak vám vaše kočka dává najevo, jak moc vás má ráda.

Vaše kočka je zdvořilá

Přemýšleli jste někdy o tom, zda vaše kočka říká ostatním kočkám „ahoj“? Přátelské pozdravení by nebylo úplné bez pořádného očichání zadečku. V kočičím světě se prezentace zadních partií považuje za správnou etiketu. Kočky, které se k sobě přátelsky chovají, se často přibližují se zdviženým ocasem. Budou se očichávat čumákem a pak se jedna kočka otočí a předloží zadní část těla k očichání. Pachové žlázy a odpovídající feromony, které se nacházejí v kočičím zadečku, nabízejí jejich kočičímu společníkovi podrobnosti o tom, kdo jsou a kde byly.

Vaše kočka chce náklonost

Pro některé kočky znamená strkání zadečku do vašeho obličeje, že chtějí být pohlazeny. Zatímco jemné poplácání po tlapce by stačilo, zadek v obličeji je spolehlivý způsob, jak se dostat do vašeho zorného pole a získat trochu pozornosti navíc. Takže když vám kočka strčí zadek do obličeje, možná chce jen trochu lásky. Roztomilé, že?

Je to známka důvěry

Ve volné přírodě jsou kočky neustále ve střehu a hlídají své území, zda se nejedná o potenciální kořist nebo potenciální hrozbu. Když jsou kočky na bezpečném místě s těmi, kterým důvěřují, mají tendenci zavírat oči a mohou se k vám dokonce otočit zády, což je nejvyšší známka důvěry.

Zdroj: dailypaws.com