Poté, co byla polita plynem a zapálena, je cesta tohoto psa k uzdravení dlážděna láskou

Přidat na Seznam.cz

Díky obrovské podpoře na internetu a operaci, včetně prsních implantátů, se fence Rioně daří mnohem lépe.

Fenka s krutou minulostí

Milá fenka z Memphisu v americkém státě Tennessee, jejíž láskyplná osobnost si po strašlivém útoku získala srdce internetu, učinila první významné kroky v rekonvalescenci, píše web DailyPaws.

Díky veškeré této podpoře a inovativním chirurgickým zákrokům by Riona měla být připravena k adopci jen několik měsíců poté, co byla zapálena. Jeden červnový večer byli obyvatelé komunity Nutbush v Memphisu šokováni, když viděli psa, který běžel po jejich ulici v plamenech. Dobří samaritáni psa okamžitě polévali vodou z hadic a bazénů, ale škody byly rozsáhlé. Popáleniny čtvrtého stupně na více než 60 procentech těla malého psa.
Poté, co bylo štěně nejprve převezeno na veterinu, se dostalo do starostlivých rukou záchranné organizace a další veterinární kliniky, kde se Riona poprvé setkala se dvěma ženami, které se ujaly dlouhého procesu návratu fenčina zdraví.

Rionina celosvětová podpora

Riona dostala lékařskou péči. Čistili jí rány, měnili obvazy, přičemž Riona byla pod narkózou, a krmili ji. Aby pomohla zdokumentovat celý proces a zvýšit povědomí o Rionině situaci, založila žena také její účet na TikToku Justice4Riona.

Založila ho jen v očekávání, že osloví pár lidí, a najednou mělo to první video 3 miliony zhlédnutí a všichni jsme byli ohromeni,” říká.

Reakce na videa jsou pro obě ženy, pro které se péče o Rionu stala prioritou, ohromující. Nejenže lidé zaplavují každý příspěvek komentáři a lajky, ale také posílají zotavující se fence nespočet dopisů podpory, darů a prostřednictvím Amazonu i spoustu hraček, dek a pamlsků. V limitované sérii triček “Justice 4 Riona” se prodalo přes 2 000 kusů, které pomohou pokrýt náklady na její péči.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube