Koza a pes tvoří dvojici nerozlučných přátel. Nemohou bez sebe být

Přidat na Seznam.cz

V životě člověk narazí na hodně neobvyklých zvířecích přátel. Ale už jste slyšeli o této dvojici? Koza jménem Cinnamon a kříženec amerického buldoka Felix se dostali do Wake County Animal centra v Raleighu v USA poté, co byl jejich majitel hospitalizován a nemohl se o ně dále starat. I když byli v útulku jen krátce, od první chvíle bylo jasné, že mezi touto zvláštní dvojicí vzniklo velmi zvláštní pouto.

Neoddělitelná dvojka

Ve Wake Country Animal centru nebylo přivítání hospodářského zvířete ojedinělou záležitostí, píše web DailyPaws. Bylo to však ale úplně poprvé, kdy byla do záchranné stanice umístěna zvířata, která si život jeden bez druhého nemohla představit.

„Když Cinnamon od Felixe oddělili, koza ztrácela rozum,“ říká manažerka centra. „Od majitele a jeho rodiny jsme se dozvěděli, že byli Cinnamon a Felix stále spolu, a tak nějak všechno dělali společně.“

Jak se také manažerka svěřila, zaměstnanci záchranné stanice nejprve drželi tuto dvojici odděleně. A to pouze v době krmení a spánku. Netrvalo to ale dlouho, co zaměstnanci potvrdili, že bez sebe obě zvířata skutečně nemohou žít.

Bez sebe ani ránu

Toto dynamické duo miluje trávit čas hraním společně na dvoře útulku. Ačkoli láska mezi těmito dvěma zvířaty je oboustranná, manažerka říká, že Cinnamon je přece jen o něco více závislá na Felixovi. Zatímco Felix rád tráví čas i s jinými psy.

„Cinnamon je na Felixe extrémně vázaná. Pokud není s ním, je velmi rozrušená,“ říká manažerka. „Nechci přímo říct, že pláče, ale dokáže být velmi dramatická.“

Zdroj: dailypaws.com, Youtube