Jaguár se jde vykoupat do bazénu za svou majitelkou

Přidat na Seznam.cz

Jaguáři jsou jedni z mála koček, kterým nejen, že voda nevadí, ale dokonce ji milují. To dokazuje i toto video, kde se obrovská šelma přidává ke své majitelce, aby si společně užily bazén. Je až zázrak, že šelma svými drápy bazén neroztrhala.

Exotický mazlíček

Jaguár, kterého můžete vidět ve videu, není tak úplně domácím mazlíčkem. Jaguár je totiž v péči Single Vision, což je neziskové vzdělávací zařízení pro volně žijící zvířata. Tam se nejen jemu, ale i lvům, rysům, medvědům a dalším zvířatům dostává té nejlepší možné péče, a díky této organizaci je navíc lidem umožněno tato zvířata poznat zblízka.

Samozřejmě se ale stále jedná o divoké, potenciálně nebezpečné zvíře, a je proto až překvapivé, jakou důvěru v něj majitelka má. Zejména, pokud si uvědomíme, že i jaguár může člověka napadnout. Takové napadení, jak dokazuje studie, často končí fatálně, na druhou stranu jsou ale tyto útoky velmi vzácné.

Kočka, která miluje vodu

Na rozdíl od mnoha domácích, ale i divokých koček se jaguáři vodě nevyhýbají. Přizpůsobili se životu ve vlhkém prostředí a často je můžete vidět plavat v jezerech, řekách a mokřadech. Jsou to sebevědomí plavci, o kterých je známo, že překračují i velké řeky, píše web World Wide Fund. Podobně jsou na tom například tygři, kteří také dobře plavou. Jaguáři mají navíc silnější skus než jakákoli jiná velká kočka. Jejich zuby jsou dostatečně silné, aby se prokousaly tlustou kůží krokodýlů a tvrdým krunýřem želv.

zdroj: Instagram, Single Vision, World Wide Fund, studie