Lev nasadí zběsilé plavecké tempo, poté co se na scéně objeví hroch

Přidat na Seznam.cz

Jednou z nejděsivějších věcí pro zvířata je, když se ocitnout na území jiného zvířete. Zatímco většinu času jsou zvířata pravděpodobně schopna na základě svých zkušeností rozklíčovat, kterým oblastem se mají vyhýbat. Někdy ale prostě upřímně řečeno nemají tušení. Tedy netuší, dokud není příliš pozdě.

Ideální místo na opalování pro lva není tak ideální

Lev, kterého můžete vidět v níže přiloženém videu, se rozhodl, že ideálním místem na opalování by mohl být kámen uprostřed vody. Král zvířat si nejspíše tak myslel, že by si na kameni mohl zdřímnout a v případě potřeby se napít. To se ale šeredně spletl. Na scéně se totiž objeví obrovský hrob, který s hlasitým řevem vyděsí. A není divu. Lev v šoku hrocha udeří, ale i tak mu jeho protivník dává jasně najevo, že je rozhodně na špatném území. Nebohého lva ale čeká další nemilé překvapení. Na scéně se objeví řada dalších hrochů!

Jak velké jsou skupiny hrochů?

Skupiny hrochů se mohou lišit podle lokality a populace v místě, kde se nacházejí. Některé hroší skupiny mohou mít jen deset členů a někdy až 30 členů! Tento lev tedy udělal rozhodně dobře, že se rozhodl vzít tlapy na rameny a z místa se bleskurychle vzdálit. Toto video je dalším důkazem, že s hrochem (a žádným jiným zvířetem) si není radno zahrávat.

Zdroj: AZAnimals, TikTok