Liška má uši jako netopýr. Tato liška vychází i se psy

Přidat na Seznam.cz

Není pochyb o tom, že lišky jako domácí mazlíčci jsou stále populárnější a to nejen ve světě, ale i u nás. Na výběr je navíc mnoho druhů, od klasických lišek obecných, které vypadají jako pohádkové, až po fenky. Slyšeli jste ale někdy o lišce, která má uši jako netopýr? Roztomilost tohoto zvířete snad nemá konkurenci!

Netopýří liška vychází i se psy

Zvíře ve videu sice nepřipomíná lišku, kterou všichni známe, ale přesto se o lišku jedná. V angličtině se tomuto druhu říká „Bat-eared fox“, zjevně kvůli uším, které opravdu připomínají netopýří. Její český název je ale pes ušatý a není tedy divu, že s dalšími psy poměrně dobře vychází. Navíc, jak sami vidíte, tato liška je skvělý domácí mazlíček.

Díky uším, krásným očím a roztomilému výrazu patří tyto lišky mezi nejroztomilejší mazlíčky vůbec. Kromě toho se navíc jedná o velmi čistotná a přátelská zvířata, která mají povahu podobnou kočkám. Podobně jako psi jsou pak tyto lišky hravé a učenlivé. Jejich chov je ale velmi náročný, tato zvířata totiž žijí jen ve východní a jižní Africe, především v savanách.

Liška se superschopnostmi

Je dobře známo, že lišky mají skvělý sluch, neuvěřitelný čich a také hbité tělo. Tyto lišky, lépe řečeno psi ušatí, jsou ale ještě o něco dokonalejší. Tato zvířata jsou tak rychlá, že mohou předběhnout lvy i gepardy, mají více zubů, než většina jiných savců, a dokonce mají tak dobrý sluch, že slyší i hmyz pod zemí.

zdroj: Instagram, AnimalSpot, Kids Zoo