Podívejte se, jak tento chřestýš vyděsil muže, když vyšplhal na strom

Přidat na Seznam.cz

Zapomeňte na to, co vám říkali o chřestýších lezoucích po stromech, protože tady je důkaz, že to dělají! Tito úžasní hadi umí šplhat po stromech a někteří z nich jsou v tom docela dobří.

Chřestýš dokáže vyšplhat na strom

Chřestýš západní se vyskytuje na jihozápadě Spojených států a rád žije v pouštních a polopouštních oblastech, připomíná web A-Z-Animals. V současné době nejsou tito chřestýši ohroženi a jejich populace je stabilní, nicméně čelí určitým hrozbám v důsledku úbytku svého životního prostředí. Tento chřestýš vypadá spíše matně než leskle a na konci těla má střídavě černé a bílé nebo šedé pruhy, které jsou zakončeny pověstným chřestidlem.

Útěk na strom

Muž, který natočil toto video, omylem vyrušil chřestýše a ten se místo toho, aby se schoval pod kámen, rozhodl vyškrábat na strom. Vidíme, jak had pomalu, ale jistě postupuje a je velmi dobře maskován mezi listím a kůrou. Pravdou je, že chřestýši se na stromech vyskytují velmi často, ale protože jsou tak dobře schovaní a lidé netráví na stromech mnoho času, neuvědomují si, že tam jsou.
Přestože tito úžasní hadi umí šplhat, potřebují drsný povrch se spoustou „opěrných bodů“, aby se uchytili. Ideální je proto strom s drsnou kůrou a spoustou větví. Nemusíte se tedy bát, přes vaší zeď nebo do vašeho domu se nedostanou.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube