Už jste slyšeli o kravském mazlení? Terapeutičtí býci jménem Magnus a Callum nabízejí mazlení pro lidi, kteří přežili trauma

Přidat na Seznam.cz

Někdy se prostě potřebujete vyplakat na rameni. Jak ví každý milovník zvířat, obrátit se na naše čtyřnohé přátele může být skvělý způsob, jak se cítit lépe.

Terapeutická hospodářská zvířata

Existuje něco takového jako terapeutická hospodářská zvířata, ptá se web DailyPaws. Dr. Katherine Compitus je psychoterapeutka a sociální pracovnice, která využívá zvířata při své terapeutické práci s lidmi, kteří přežili trauma. Používá metodu zvanou bovinní terapie, neboli terapie s krávami, která jejím pacientům nabízí útěchu a podporu. Compitus uvedla, že bovinní terapie je podobná terapii koňmi a nabízí pacientům osvěžující a reparační vztah postavený na důvěře mezi lidmi a zvířaty.

Metoda z Nizozemska

Bovine terapie, známá také jako mazlení s krávami, ve skutečnosti vznikla před více než deseti lety na nizozemském venkově, odkud se rozšířila po celé Evropě a nedávno se dostala i do USA.
Magnus a Callum jsou přítulné terapeutické krávy, které pracují s ženou v útulku Surrey Hills v New Yorku. Objímací sezení s 1 200kilovými býky zahrnují olizování, tření a dlouhý odpočinek u těchto přátelských tvorů. Lidem jsou nabízeny dva různé druhy léčebných vibrací, vše závisí na individuální povaze býků. Katherine říká, že Magnus je mnohem společenštější a otevřenější, zatímco Callum může být plachý a odtažitý. Lidé si mohou vybrat, které zvíře jim lépe vyhovuje.

Co sezení obnáší?

Terapeutická sezení s Magnusem a Callumem dávají lidem pocit kontroly nad obtížnými situacemi a pomáhají bojovat s pocity deprese a izolace. Popisuje, že tulení krav je velmi jedinečný pocit, a dodává, že je nemožné necítit se v blízkosti býků příjemně.
Připomínají mi humánní stránku lidského bytí, a že všechno bude v pořádku.“

Compitus říká, že tito jemní obři ji naučili, jak se těšit z malých věcí v životě. Pokud milujete zvířata a není vám hej, určitě tuto metodu vyzkoušejte i vy!

Zdroj: dailypaws.com