Ženě do vody spadl telefon. Nečekaně jí ho vrátila velryba

Přidat na Seznam.cz

Mladá žena si strčila telefon do kapsy, ale ten jí sklouzl, přeletěl přes palubu a ponořil se do oceánu. Když si myslela, že její telefon je nenávratně pryč, všimla si běluhy, jak nese její telefon v tlamě. Ta doplula až k majitelce telefonu, aby jí mobil vrátila.

Srdečná běluha

Téměř každému z nás se stává, že nám telefon vypadne. Když ale spadne na zem, snadno ho zase zvedneme, kdežto když této ženě telefon spadl do oceánu, bylo jasné, že telefon už neuvidí. U pobřeží ale plavala běluha dost blízko na to, aby popadla telefon, a vrátila ho majitelce. Běluha se rychle stala senzací na sociálních sítích a mnoho lidí zůstalo v úžasu nad její inteligencí, píše web Bored Panda.

Běluha ale nebyla úplně obyčejná. Ukázalo se totiž, že má za sebou speciální výcvik, na sobě nosí speciální postroj, a navíc ani není zdejší.

Speciální výcvik a výstroj

Běluha poprvé přitáhla pozornost norských rybářů poté, co se neustále objevovala a sledovala je na jejich člunech, píše web Insider. Rybáři si všimli, že má na sobě postroj, o kterém se později zjistilo, že obsahuje nápis „Vybavení St. Petersburg.“ I když norská policejní bezpečnostní služba (PST) ujišťuje, že velryba není nijak podezřelá, spekuluje se, že zvíře bylo vycvičeno ruským námořnictvem. Ať už je to pravda nebo ne, zdá se, že velryba byla cvičena v péči lidí po dlouhou dobu.

zdroj: Insider, Bored Panda, Daily Mail