Jak zpříjemnit pooperační samotu? Umělým veterinářem!

Přidat na Seznam.cz

Fenku husky jménem Denali ve veterinární ordinaci všichni dobře znají. Je veselá, živá a hravá. Nedávno jim způsobila menší potíže: „Její majitelka měla strach, protože fenka mnohem méně jedla, což bylo vzhledem k její lásce k jídlu velmi zvláštní. Také odmítala své oblíbené pamlsky. Během prohlídky udělali doktoři několik rentgenových snímků a odhalili v břiše cizí těleso: kámen.“

Poté, co pes strávil celý den pod dohledem, podstoupil operaci, po které byl umístěn na intenzivní péči a neustále sledován. Brzy poté už mu ale tolik pozornosti věnováno nebylo. Pes byl nemálo rozrušený, napřed operací, poté pozorností, až se nakonec začal cítil osaměle. Nemocnice se proto rozhodla zkusit řešení, které bylo stejně kreativní jako bizarní: postavit falešného veterináře a umístit ho vedle jeho klece. 

„Díky tomuto „improvizovanému veterináři“ se Denali okamžitě rozveselila, protože věděla, že má někoho stále při sobě. Navíc ji nijak neznervózňoval ani jí nic nedělal,“ sdělila veterina. 

„Jakmile jsme „provizorního veterináře“ zkonstruovali (pomocí pláště, mopu a fotky její oblíbené veterinářky), okamžitě se cítila lépe: zdálo se, že je tím uchvácena. A tahle obětavá lékařka s ní zůstala po celou dobu jejího pobytu.“

S tímto řešením se Denali proměnila ve vzorného pacienta. Po pár dnech mohla jít domů, kde si bude muset ještě trochu odpočinout a hlavně se držet dál od kamenů.

Zdroj: lastampa.it, Twitter