Lasice se tváří v tvář utká s krysou

Přidat na Seznam.cz

Když se vám lasice dostane na zahradu, je to často pohroma, ale na druhou stranu se jedná i o velmi užitečná zvířata, která vám mohou pomoci se škůdci. Lasice totiž loví myši a krysy a jak sami uvidíte, ulovit takové škůdce je pro ně otázka pár vteřin.

Rychlý souboj skončil smrtí krysy

Ve velmi krátkém videu můžete vidět lasici, která jako blesk zaútočí na poměrně velkou krysu. V jednu chvíli můžete dokonce vidět, že krysa je zhruba stejně tak velká, jako predátor, tedy lasice. To ale lasici nijak zvlášť nevadí.

Lasice je velmi rychlá a zdá se, že útočí přesně, účinně a efektivně. Trvá to jen pár vteřin, než krysa svůj boj o život vzdává. Predátor tak porazil kořist, která byla stejně velká, jako on, aniž by se mu něco stalo.

Lasice, podobně jako kuny, mnoho lidí považuje za škůdce, protože součástí jejich jídelníčku jsou i králíci, vejce, nebo ptáci a tak se často stává, že tento malý predátor navštíví zahradu a zanechá po sobě spoušť. Lasice loví i myši, krtky, krysy, nebo jiné škůdce. Svým způsobem se tedy jedná o nevítané, ale užitečné hosty.

zdroj: NatureMapping