Podvyživené koťátko nalezené na betonové zdi si získalo svou roztomilostí srdce člověka, který se ho ujal

Přidat na Seznam.cz

Hasiči z New Yorku byli kontaktováni v souvislosti s koťátkem, které bylo nalezeno na betonové zdi. Bylo ve velmi špatném stavu a mňoukalo o pomoc. Dobrovolníci záchranné stanice se vrhli na jeho záchranu a odvezli ho k veterináři.

“Pojmenovali jsme ho Clayton. Veterináři ho okamžitě přijali, aby stabilizovali jeho teplotu, která byla nebezpečně nízká,” sdělili pro web LoveMeow.

Odhadovaný věk kotěte byl osm měsíců, mělo velkou podváhu a těžkou infekci horních cest dýchacích. Přestože bylo velmi křehké, toužilo po pozornosti a snažilo se zvedat hlavu pro pohlazení.

“Clayton byl podchlazený, měl hroznou infekci horních cest dýchacích a vředy na jazyku. Byl na pokraji smrti, ale během několika hodin po záchraně se probral k životu.”

Díky péči, která léčila anémii, zápal plic a řadu dalších zdravotních problémů, byl Clayton schopen otevřít oči a mnohem lépe dýchat. Byl napojen na tepelnou podporu, která mu pomáhala regulovat tělesnou teplotu.

“Tohle kotě bylo tak roztomilé, že vrnělo, když se na něj zdravotnický personál jen podíval. Podle jeho stavu odhadujeme, že byl venku tři týdny nebo déle. Je to opravdový přátelský kocour, takže nechápeme, proč se nenašla ani jedna duše, která by se u něj zastavila.”

Když byl Clayton natolik v pořádku, že mohl být propuštěn, vrátil se domů s Rebeccou, dobrovolnicí, která ho léčila. Roztomilý kocourek se hned přitulil ke své náhradní mamince a nemohl se nabažit náklonnosti.

Poté, co ho jeho úžasná pěstounka ošetřila, se Clayton neuvěřitelně zotavil. Nejenže se mu navzdory všem předpokladům dařilo dobře, ale také se vplížil do srdcí své pěstounské rodiny. Rebecca se se svým malým zázračným chlapcem nemohla rozloučit a oficiálně ho adoptovala.

Zdroj: lovemeow.com