Los byl zachráněn 70letým mužem poté, co uvízl v hluboké bahenní jámě

Přidat na Seznam.cz

Bezmocný los dostal druhou šanci na život poté, co ho zachránila dvojice 70letých mužů, kteří jsou nyní oslavováni jako hrdinové, píše Popular.

Zoufalý los byl uvězněn hluboko v bahnité jámě a nemohl se hýbat. Mezitím se muž jménem Maurice dozvěděl od kamaráda, že potřebuje pomoci se záchranou zvířete. Jeho dvaaosmdesátiletý kamarád se pokusil losa sám dostat ven tak, že mu dal několik větví, aby po nich mohl vylézt, ale ten byl už zaseknutý příliš hluboko. Oba muži proto kontaktovali místní úřady, ale nikoho nezastihli, a tak se rozhodli vzít věc do vlastních rukou.

V tuto chvíli by losovi bez jejich pomoci jistě hrozila smrt, a tak se vydali zjistit, co se dá dělat. První překážkou bylo vyčistit cestu, aby se mohli s čtyřkolkou dostat na místo. Když se jim nakonec podařilo losa lokalizovat, uvědomili si, jak špatná situace vlastně je — on nebyl zaseknutý, ale pohřbený!

Jeden z mužů na něj promluvil tichým hlasem, aby se pokusil losa uklidnit, a pak mu uvázal kolem paroží závěs.

Po několika neúspěšných pokusech se dvojici nakonec podařilo losa vytáhnout nahoru a ven z díry. Jakmile se los dostal ven, byl zcela pokrytý bahnem, utekl.

Přestože měl na rohu stále připevněný jeden závěs, zdálo se, že je šťastný, že je volný a v dobré náladě!

Zdroj: kingdomstv.com, facebook.com