Losi v národním parku se vůbec nebojí projíždějících aut

Přidat na Seznam.cz

Los je jedním z největších suchozemských zvířat v Severní Americe a jedinci na těchto záběrech byli natočeni v Yellowstonském národním parku. Vždy je úžasné dostat se do blízkosti těchto úžasných zvířat, ale je třeba si dávat pozor na jejich sílu a chovat se k nim s respektem.

Období říje losů

Níže zveřejněné video bylo natočeno v období říje, a to je velký problém, pokud jste los! Je to roční období, kdy si najdete partnera a můžete předat své geny další generaci, což je koneckonců pro každý druh to nejdůležitější, připomíná A-Z-Animals. Samci losů se v období říje chovají jinak. Soupeří o právo na páření a soupeře zastrašují různými způsoby a mnohé z nich jsou na těchto záběrech vidět.
Na začátku lze slyšet troubení losích býků, který je zpočátku docela znepokojivý. Troubení je velmi hlasité a pronikavé a může dosahovat až 4 000 Hz, ale může být také jen 150 Hz. Losi troubí tak, že vyfukují vzduch z otvoru mezi hlasovými záhyby a směřují ho ven nozdrami.
Na záběru je vidět, jak samci zastrašují soupeře předváděním paroží a zápasením. Když losi útočí na auta a náklaďáky, v podstatě ukazují samicím, že jsou dost silní na to, aby je bránili a chránili. To je to, co samice losa hledají u partnera.

Lidé a losi

Lidé a losi mají blízký vztah. Návštěvníci parku jsou jejich chováním zjevně fascinováni a někteří lidé možná zacházejí trochu daleko, když si losy znepřátelí. Nakonec však za to zaplatí promáčknutou karoserií.
Pokud se nenacházíte v silném vozidle, může vám jejich paroží způsobit vážná zranění. Los je lovný druh zvěře a jeho paroží se používá na umělecká díla a nábytek. V současné době je populace losů zdravá a nejsou ohroženi, takže tito samci musí odvádět skvělou práci, co se páření týká.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube