Lví samec skolil buvola, jako by se nechumelilo

Přidat na Seznam.cz

Lev je králem šelem a to zcela oprávněně. Je to voják a ochránce, který chrání svá mláďata a lvici a zkrátka udělá cokoli, aby ochránil své území a všechny lvy v něm. Důkazem je toto video, kde lev ulovil buvola s takovou lehkostí, jako kdyby o nic nešlo.

Lev se vydává na lov s lvicí

Lov je obvykle povinností lvic, ale toto nádherné video ukazuje lvího samce, který sám sundá buvola. Lev si přiblíží ke zvířeti zezadu, aby na něj následně skočil a začal ho dusit, popisuje tento souboj A-Z-Animals.

I když je lvice lepší lovec než lev, následující video je důkazem toho, že ani samci nezůstávají pozadu. Lvice loví sama nebo v malých skupinách a může lovit, zatímco lev v noci odpočívá. Nemá také hřívu jako lev, což jí umožňuje nepozorovaně se připlížit ke kořisti.

Lvice má menší tělesnou hmotnost než stejně starý lev. Může tak překonávat delší vzdálenosti, aniž by se unavila tak rychle jako lvi. Lvi se raději zdržují v blízkosti své smečky.

Samice mají daleko lepší smysly

Lví čich není tak dobrý jako čich lvice. Je to proto, že lev má průměrně velký čumák, zatímco čumák lvice je nadprůměrně velký. To znamená, že lví samec nedokáže vycítit kořist tak rychle a přesně jako lvice. Lvice mají také lepší sluch než lví samec, což pomáhá odhalit kořist dříve, než si uvědomí její přítomnost. Samec má sice velké uši, ale ty nejsou tak citlivé na zvuky jako u lvice.

Co se týká lovení, tak lvice při lovu velké kořisti, jako jsou pakoně a zebry, spolupracují s dalšími lvicemi. Loví přes den, zatímco lví samci odpočívají. Lvice využívají týmovou spolupráci k obklíčení kořisti, než na ni zaútočí ze všech stran najednou.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube