Malé žirafí mládě ještě neví, jak ovládat svůj krk. V klidu se ani nevyspí

Přidat na Seznam.cz

Novorozenci to mají těžké, bez ohledu na to, k jakému živočichovi patří. Například žirafí mládě se musí co nejdříve naučit ovládat svůj dlouhý krk, což se zjevně snadněji říká, než dělá. Tento roztomilý drobeček se ani v klidu nevyspí.

Ovládat žirafí krk není lehké

Mládě ve videu je jen dvanáct hodin staré a vzhledem k tomu, že je na světě jen chvíli, nedokáže odvládat svůj dlouhý krk. Jako každý novorozenec, i tento by si rád odpočinul, ale jak je vidět, není to tak lehké. Hlava mu neustále padá a malá žirafa neví, jak si vlastně lehnout.

Mláďata žiraf spí jen asi tři nebo čtyři hodiny v noci, uvádí web AZ Animals. Aby se ale vyspali alespoň trochu pohodlně, obtáčí svůj dlouhý krk kolem těla a hlavu si pokládají na stehna. Dospělé žirafy spí samozřejmě také, ale většinou jen několik minut a navíc ve stoje.

Mladé žirafy dospívají velmi rychle

Zatímco u lidí to trvá několik měsíců až let, než začnou normálně chodit a běhat, žirafám stačí doslova pár minut. Jak uvádí web Thomson Safari, ve volné přírodě zkrátka není čas ztrácet čas, a tak se i novorozenci musí naučit běhat co nejdříve. Asi po 30 minutách jsou žirafí mláďata schopna chodit s dostatečnou stabilitou. Do 10 hodin po narození už mohou běžet v plné síle a držet krok s dospělými.

zdroj: Thomson Safari, AZ Animals