Malý chlapec spadl do výběhu goril. Ty se o něj postaraly jako o vlastního

Přidat na Seznam.cz

V zoologických zahradách jsou zvířata v ohradách nejen proto, aby neutekla ven, ale také proto, aby se návštěvníci nedostali k nim. Ovšem zejména malé děti mohou být tak zvědavé, že se i před zábranu dostanou do výběhu. V tomto případě to mohlo malého chlapce stát život, ale gorily se nakonec ukázaly jako přátelé.

Lidský návštěvník ve výběhu goril

Gorily tak pro někoho možná nevypadají, ale jedná se o velká a velmi silná zvířata se silným ochranářským pudem. V divočině se jen málokdo odváží jejich prostor narušit a tak je vcelku překvapivé, co se ve videu stalo. Když malý čtyřletý chlapec spadl do jejich výběhu, gorily si ho samozřejmě hned všimly, ale žádný agresivní útok nepřišel.

Zatímco návštěvníci panikařili, jedna z goril chlapce zkoumala a i když to v jednu chvíli vypadá, že chce chlapci ublížit, ve skutečnosti si s ním ve vodě pouze hraje a dokonce se zdá, že kontroluje jeho oblečení. Gorila se jmenovala Harambe a skutečně to vypadá, že má silné pečovatelské sklony.

Zaměstnanci zasáhli

Ačkoliv si gorila jen hrála a zjevně nejevila žádné známky agrese nebo útoku, jak uvádí NewYork Times, zaměstnanci přesto zasáhli. Harambe byl zabit a důvodem měla být obava o život chlapce. Ten byl nakonec bez zranění přesto převezen do nemocnice a jak se ukázalo, byl v pořádku. 

zdroj: YouTube, NewYork Times