Malý šimpanz viděl, jak mu pytlák zastřelil matku. Vyděšené mládě bylo nakonec zachráněno a dnes vrhá do náruče svých zachránců

Přidat na Seznam.cz

Mládě šimpanze jménem Kailo už prožilo tragický život. Pytláci zastřelili jeho matku, aby mohli vzít Kaila a prodat ho jako domácího mazlíčka. I když je Kailo mladý, pamatuje si vše, co se mu stalo. Traumatizované šimpanzí mládě bylo naštěstí zachráněno a převezeno do útočiště.

Když Kaila vypustili z dřevěné bedny, vyděšené miminko toužilo po lásce tak moc, že přiběhlo k dobrovolnici a objalo ji rukama. Jeho objetí mluvilo za mnohé. Chudák se teď může pohnout vpřed a nechat kruté dny za sebou.

Vzhledem k tomu, že šimpanzi jsou vysoce inteligentní a milující tvorové, roste poptávka po šimpanzích jako domácích mazlíčcích, takže pytláci jsou aktivnější než kdy jindy.

Nyní, když je Kailo v bezpečí v útočišti, bude umístěn s ostatními šimpani. Dobrovolníci budou neúnavně pracovat na přípravě Kaila a jemu podobných na vypuštění zpět do volné přírody, jakmile budou dost staří.

zdroj: Iheartdogs