Matka lenochoda se znovu setkala se svým mládětem, které spadlo ze stromu

Přidat na Seznam.cz

Jednoho dne byl člen týmu záchranného centra pro jaguáry na pláži a vyšetřoval zraněné zvíře, uvádí Popular.

Chystal se vrátit do centra, když přes šumění vln zaslechl nářek mláděte a pak si všiml mláděte lenochoda na písku. Uslyšel pláč a okamžitě poznal, že jde o mládě lenochoda, protože jejich pláč zní jako pískání. Uviděl mámu na stromě, ale ta už zase šplhala nahoru. Domníváme se, že mládě spadlo z mámy a křikem ji přilákalo, ale ta jej kvůli hluku na pláži ho pravděpodobně neslyšela.

Pracovníci záchranného centra pro jaguáry malého lenochoda prohlédli, aby se ujistili, že se při pádu nezranil. Vypadal zdravě, i když trochu letargicky, takže mu dali trochu vody a čas na odpočinek. Podle jeho velikosti usoudili, že je starý jen několik týdnů, a začali pracovat na plánu, jak ho dostat zpět k matce. Začali tím, že nahráli křik novorozeného lenochoda a pak se vrátili na pláž s reproduktorem. Přehrávali pláč mláděte a čekali, až si ho matka všimne a začne slézat ze stromu. Na pláž se vrátili i s mládětem, aby se s ním opět setkali.

Po téměř dvou hodinách čekání u kmene stromu s mládětem lenochoda se k němu matka konečně přiblížila natolik, že si ho mohla vzít zpět. Všichni kolem byli dojemným shledáním dojati k slzám.

Zdroj: kingsdomstv.com, youtube.com