Medvěd si zašel nakoupit do obchodu. Utekl bez placení

Přidat na Seznam.cz

Medvědi se v blízkosti lidí vyskytují poměrně často, jen málokdy se ale odváží přiblížit se k lidem tak, jako tento medvěd. Ten se totiž rozhodl „koupit“ si v obchodě malou svačinku, prodavače si přitom vůbec nevšímal.

Medvěd si šel pro svačinu

Jak můžete vidět ve videu, medvěd navštívil obchod, z regálu si vybral svačinu, a jakoby nic zase odešel. Podle komentujících si medvěd jen „zašel pro malou svačinku“, někteří se ale diví, proč si vůbec nevšímal prodavače, a jak je možné, že divoká šelma byla tak klidná. Toto video totiž dokazuje, že medvědi a lidé spolu dokáží koexistovat.

Medvědi a lidé mohou žít vedle sebe

Podle webu Bear with us urazí medvědi i více než 100 km ke známému zdroji potravy. Jsou vysoce inteligentní a snadno se naučí navštěvovat váš dvorek, jakmile zjistí, že tam lze najít jídlo. Medvědi jsou velmi silní a rychlí, dokáží být i nebezpeční, ale pravděpodobnost, že medvěd ublíží lidem, je přeceňována. Z nějakého důvodu totiž projevují při setkání s lidmi obrovskou zdrženlivost, a nemají důvod být hrozbou pro lidskou bezpečnost.

K nám je táhne zejména jídlo

Jak píše web National Park Service, medvědi jsou velmi přizpůsobiví a jsou přitahováni k mnoha stejným potravinám, jaké mají lidé rádi. Není proto divu, že si medvěd v obchodě vybral sladkou svačinku místo toho, aby si prohlédl mrazáky s masem, nebo regály s ovocem.

zdroj: Instagram, Bear with us, National Park Service