Medvěd žijící 30 let v kleci prošel po záchraně neuvěřitelnou proměnou, která je zachycena na videu

Přidat na Seznam.cz

Některá divoká zvířata dnes musí žít v klecích, které jim nabízejí minimální prostor k pohybu. A lidé se to naštěstí snaží změnit.

Přestože mnoho těchto divokých zvířat stráví celý život v klecích a zanedbaná v zajetí umírají, najdou se i šťastlivci, kterým se podaří být zachráněni.

Seznamte se s Fifi. Je to třicetiletá medvědice, která strávila většinu svého života v kleci, dokud nebyla zachráněna. Fifi předváděla triky 10 let, ale pak byla považována za nepotřebnou a zavřena do klece, kterou neopustila dalších dvacet let. Nikdy se z ní nedostala ven a nikdy klec nezměnila.

Když se o jejím stavu dozvěděla společnost pro záchranu zvířat Peta, rozhodla se zasáhnout. Organizace zařídila její záchranu a převoz do medvědího útulku v Coloradu v USA.

„Když jsme se s ní setkali, byla šokujícím způsobem vyhublá a trpěla bolestivou neléčenou artritidou…“ řekla zástupkyně společnosti pro web AnimalChannel. Peta a zaměstnanci byli jejím stavem znepokojeni. Nevěděli, zda se po tolika letech života v kleci bez interakce s ostatními medvědy dokáže vzpamatovat.

Fifi však předčila jejich očekávání. Po pouhých pěti měsících v útulku se Fifi proměnila v krásnou medvědici. Přibrala na váze, její srst se rozrostla a dokonce se začala stýkat s ostatními medvědy, kteří tam žijí.

Její zdravotní problémy byly léčeny, což jí ulevilo od bolesti, a její nohy začaly být den ode dne silnější díky tomu, že se procházela a běhala po zdánlivě nekonečném výběhu spolu se svými novými přáteli.

Zdroj: animalchannel.co