Medvědi jsou rození sportovci, i když tak možná nevypadají

Přidat na Seznam.cz

Medvědi možná nejsou tak štíhlí a rychlí, jako gepardi, ale i přesto jsou rození sportovci. Vidět je můžete při protahování, i při tanci. Navíc se ani nejedná o medvědy cvičené, ale divoké. Podívejte se, co vše dokáží.

Protahování před cvičením

Jak můžete vidět ve videu níže, pravděpodobně si divoký medvěd protahuje nohy, jakoby se chystal na cvičení. Zajímavé je, jak pružná zvířata medvědi jsou, a co jim stavba jejich těla dovoluje. Dokážete si představit, že by jste podobné cvičení dělali vy?

Podle webu Daily Mail se ale nejedná o žádné zvláštní chování. U divokých, ale i u ochočených a cvičených medvědů je často možné vidět, jak natahují nohy a ocitají se v pozicích, které byste mohli očekávat na hodině jógy nebo pilates. Tito medvědi hnědí se ve volné přírodě dožívají přibližně 30 let. Častěji se vyskytují v částech Ruska, Indie, Číny, Kanady, Spojených států a karpatské oblasti.

Medvědi umí i „tancovat“

Mohutní medvědi občas dělají pohyby podobné těm tanečním, a mnozí je tak přirovnávají k tanečníkům u tyče, píše web Mirror. Rozdíl je ale v tom, že medvěd si v lese vymění tyč za strom, nebo kámen, a poškrábe se na zádech. To samozřejmě nedělá proto, že by chtěl tancovat, ale zejména proto, že se tak zbaví parazitů. Navíc na stromě zanechá svůj pach, který pak může dalším medvědům sdělit, že se nachází v cizím teritoriu.

zdroj: Daily Mail, Mirror, Instagram