Milující pes ukazuje opuštěnému žirafímu mláděti význam věrnosti a přátelství

Přidat na Seznam.cz

Bylo to přátelství, které trvalo celý život. Na internetu kolovalo video o psovi a jeho nejlepším příteli žirafě.

Začalo to organizací starající se o volně žijící zvířata. Reagovali na výzvu jednoho z místních obyvatel. Ten požádal organizaci o pomoc s mládětem žirafy. Majitel pozemku se svěřil, že mládě bylo opuštěno matkou.

Když tým dorazil na místo, uviděl žirafu, která byla velmi slabá a dehydrovaná. Podle jejich odhadu bylo mládě staré asi 2-3 dny.

Mláděti poskytli lékařské ošetření. Jeden z jejich veterinářů začal žirafu krmit nitrožilně. Při pozorování zjistili, že žirafa byla 18 hodin v kómatu. Pomalu se však začínala zotavovat. Jazzovi, jak mu říkali, se několikrát podařilo vstát. Kymácel se nad nohama, ale přesto se snažil ze všech sil.

V tu chvíli potřeboval veškerou podporu, které se mu dostalo, a té se mu dostalo od nejméně pravděpodobného člena týmu. Pes jménem Hunter se stal jeho hrdinou.

Když se poprvé setkali, zůstal Hunter celý den v Jazzově výběhu. Hunter občas odmítal jíst, když věděl, že se Jazz necítí dobře. Jazz a Hunter se stali nerozlučnými. Spolu s jejich přátelstvím začal Jazz také nabírat sílu.

Bohužel, jednoho dne našli ošetřovatelé Jazze „otupělého“, jako by nic kolem sebe neregistroval svými smysly. Měli také pocit, že Hunter ví, co se děje. Svěřili se, že Jazzův nejlepší přítel zůstal opět po jeho boku a neodešel, dokud nevěděl, že je Jazz v bezpečí.

Jazz krátce nato zemřel. „Náš tým se zlomeným srdcem oznamuje, že náš krásný, statečný chlapec, žirafa Jazz, zemřel,“ řekl člen organizace pro web AnimalChannel. A za tu krátkou dobu, kterou Jazz strávil na tomto světě, měl ještě možnost pocítit, jaké to je mít nejlepšího přítele, a to všechno díky Hunterovi.

Zdroj: animalchannel.co