Mladá dívka a její pes zachraňují matku kozu a její novorozené mládě

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s mladou roztomilou jedenáctiletou dívkou z malé turecké vesnice. Kozí mléko je pro její rodinu hlavním zdrojem příjmů. Slouží jako „kozí pastýřka“, která chrání a vede kozy, uvádí portál Rescue.

I uprostřed zimy má vždy po boku svého psa Tomiho, který jí podává pomocnou ruku. Jednoho dne začala jedna z koz rodit na zasněženém svahu daleko od jejich domu. Mladá pasačka se obávala, že koza a její brzy narozené mládě nebudou schopny se samy dostat zpět. Poté, co koza porodila, odvedla zbytek stáda zpět do jejich přístřešku. Pak vzala z domu dva batohy a vrátila se s Tomim ke koze a kůzleti.

V tento konkrétní den však batohy měly nést něco podstatně cennějšího než knihy a školní potřeby. Matku kozu si holčička naložila k sobě do batohu, zatímco kůzle dala do batohu, který nesl pes Tomi. Pracovali jako tým, aby zvládli zrádný, zasněžený terén a bezpečně dopravili novou rodinu do nového útočiště. Několik kilometrů před cílem se k ní připojil její bratr, který záchrannou akci zdokumentoval fotoaparátem.

Díky jejich obětavosti se podařilo udržet kozí matku a její kůzle bez úhony. Přestože statečná jedenáctiletá dívka může cítit, že je její povinností chránit stádo, její příběh se stal populární a dostalo se jí přívalu podpory od internetové komunity.

Zdroj: kingdomstv.com