Mláďata arktických vlků se narodila hnědá, aby se mohla schovat v podzemní noře

Přidat na Seznam.cz

Mláďata vlka arktického se v Rakousku začala drát na svět. Čtyři mláďata jsou prvními, která se narodila po sedmileté odmlce, uvádí portál Newsweek.

Čtyři mláďata se narodila v nízko položené noře, kde je vychovávala jejich matka. Na videu je vidět, jak pod bedlivým dohledem matky a dalších členů smečky prozkoumávají své okolí. Drobné chlupaté kuličky se na záběrech zdají být docela odvážné, zkoumají kmeny stromů a studují své okolí. Je také vidět, jak se navzájem hravě koušou do nohou a přetahují se o sebe.

Na dalších záběrech jsou pokryty vodou, když na ně prší, ale nezdá se, že by jim to vadilo. Čtyři mláďata jsou na snímcích často vidět pohromadě, buď se tulí ke spánku, nebo si prostě hrají.

Vlčata mají zpočátku zavřené oči a jsou zcela bezmocná. Potřebují ochranu brlohu a péči matky. Mezitím můžete často pozorovat čtyři mláďata, jak si hrají, pijí a zkoumají. Kromě toho získávají první sociální zkušenosti se smečkou. Na záběrech je vidět, jak dospělí členové smečky vydávají dlouhé vytí, pravděpodobně aby malá mláďata naučili, co mají dělat.

Vlčata jsou kojena asi tři měsíce, než pomalu přejdou na masitou stravu. Ke konci záběru je vidět, jak jsou krmena, přičemž jedno malé mládě bere do tlamy poměrně velký kus masa. Vlk arktický (Canis lupus arctos) obývá severní oblasti Severní Ameriky a Grónska. Hnědě zbarvená mláďata jsou pro nepřátele v norách těžko odhalitelná. Později získají zářivě bílou srst, která je v jejich sněhem pokryté domovině činí pro kořist téměř neviditelnými.

Zdroj: newsweek.com, Youtube