Mladý hřebeček byl na dostihovém závodu poslední. Pár metrů před cílem zrychlil tak, že se stal vítězem

Přidat na Seznam.cz

Koňské dostihy jsou velkou událostí v téměř každém státě a koně, které se jich účastní, musí podstupovat speciální, velmi náročný trénink. Přesto, i když má kůň to nejlepší, nikdy nemáte jistotu, že závod vyhraje. I u tohoto hřebečka bylo zjevné, že ne vítězství nemá, ale nakonec šokoval jezdce, diváky, i celý internet.

Z 0 na 100 doslova za pár metrů

Když závod začal, jezdec, komentátoři závodu i samotní diváci tušili, že kůň, který nese jméno Lala K, nemůže vyhrát. Už při začátku měl hřebec pomalý start a jak sami ve videu vidíte, jeho soupeři měli velký náskok. Lala K je sotva dvouletý hřebeček, který sice nevypadá jako nejrychlejší kůň na dráze, ale po pár vteřinách vám dokáže pravý opak.

Jak uvádí FOX Sports, tento závod se odehrál koncem minulého měsíce v Jižní Koreji. Lala K zanechal dostihový svět v šoku, když na posledních pár metrů dostihu Seoul Rookie Stakes zrychlil tak, že se z poslední pozice probojoval na první místo. Na 200 m Lala K doběhl tři koně, ale stále zaostával. Na 100 m byl šestý, ale letěl jako střela přímo k cíli.

Kůň má schopnost „šokovat svět“ zjevně v krvi

Lala K je rozený šampion se zvláštní schopností šokovat svět. Lala K je plnokrevný kůň narozený v Jižní Koreji v roce 2021. Za svůj teprve dva roky dlouhý život se hřebec zúčastnil dvou závodů, přičemž oba vyhrál a umístil se na prvním místě. Jednalo se o závody na 1000 a 1200 metrů a jen málokdo by čekal, že je vyhraje mladý hřebeček, jehož soupeři byli starší a zkušenější koně.

zdroj: Instagram, FOX Sports, Racing and Sports