Mohl by být šerif! Pastevecký pes zastaví souboj ovcí. Na farmě udržuje pořádek a mír za každou cenu

Přidat na Seznam.cz

Pastevečtí psi nemají za úkol pouze hlídat stáda, nebo je hnát do ohrad. Jejich povinnosti zahrnují i udržování pořádku a jak sami uvidíte, tento pes by klidně mohl být šerif. Pod jeho dohledem totiž nehrozí, že by se nějaké zvíře zranilo.

Tento pes chce farmu bez násilí

Jak vidíte ve videu, bílý pastevecký pes přichází usmířit dvě agresivní ovce. V jednu chvíli to navíc vypadá, že pes rozpoznal toho agresivnějšího jedince, protože právě toho odhání. Tyto souboje, zvláště mezi berany, mohou být opravdu drsné, proto není divu, že se pes rozhodl zasáhnout. Pod jeho vedením tak žádná ovce neskončí se zraněním.

Chování tohoto psa ale překvapivě není výsledkem tréninku, ačkoliv i ten v tom má jistě svou roli. Pastevečtí psi byli původně vyšlechtěni, aby pomohli přemístit hospodářská zvířata z jednoho místa na druhé. Pracují na farmách a rančích, kde pasou a chrání ovce, krávy, kozy a další zvířata. Pastevecká plemena jsou jedni z nejenergičtějších a nejinteligentnějších psů na světě. Bývají také loajální a milující, ale ne díky tréninku. To vše totiž mají v genech, uvádí web AKC Pet Insurance.

Máte farmu? Tato plemena jsou pro vás nejlepší volbou

Jak uvádí web IFA Grow, vůbec nejlepší pastevecké psí plemeno je australský ovčák. Australští ovčáci jsou středně velké plemeno známé pro svou inteligenci a pastevecké instinkty. Rychle se učící a vždy jsou připraveni pracovat, tito psi jsou skvělí pro pasení ovcí, krav nebo dokonce hlídání dětí. Dobrou volbou je i hojně používaná border kolie, nebo australský honácký pes.

zdroj: Facebook, AKC Pet Insurance, IFA Grow