4 chyby, kterých se možná dopouštíte a které mohou vašemu domácímu mazlíčkovi vážně ublížit

Přidat na Seznam.cz

Váš domácí mazlíček je natolik součástí vaší rodiny, že by vás nikdy nenapadlo mu ublížit. Přesto i majitelé domácích mazlíčků s těmi nejlepšími úmysly mohou svému mazlíčkovi neúmyslně ublížit. Pojďte se podívat, co nikdy nedělat.

Poskytování celodenního bufetu

Kočky ani psi by neměli být krmeni celý den, protože to odporuje vnitřním rytmům, které vyžadují pravidelný a strukturovaný čas krmení, píše web DailyPaws. Když mají domácí zvířata přístup k potravě 24 hodin denně, mohou se přejídat, což může vést k obezitě. Odhaduje se, že 56 % psů a 60 % koček je obézních. Obezita může domácím mazlíčkům přivodit mnoho zdravotních potíží, včetně rakoviny, srdečních onemocnění a cukrovky.

Používání nesprávné velikosti obojku

Používání příliš těsného nebo příliš volného obojku není jen problémem bezpečnosti, ale také kontroly. Příliš těsný obojek může omezit přívod krve do mozku a z mozku, což může poškodit průdušnici a dokonce způsobit bezvědomí zvířete. Totéž se může stát s volným obojkem, pokud se psem cvičíte a on začne tahat.

Umožnění volného pobíhání v autě

Tisíce psů se každoročně zraní při autonehodách. Ať už jedou na zadním sedadle otevřeného vozidla nebo se potulují uvnitř vozu, mohou se stát projektilem a zranit se, pokud dojde k nehodě. Pokud je váš domácí mazlíček dostatečně malý, může během jízdy vlézt pod pedály a způsobit nehodu. Navíc zvažte, co se může stát po nehodě, i když je váš mazlíček v pořádku. Pokud někdo otevře dveře, aniž by věděl, že je uvnitř zvíře, váš mazlíček může utéct a být zabit dopravním prostředkem nebo se ztratit.

Vystavení zvířete pasivnímu kouření

Kouření není škodlivé jen pro lidi, ale i pro domácí zvířata. Téměř všechna onemocnění související s kouřením u lidí se mohou vyskytnout i u domácích zvířat. Nikdy nekuřte v autě, kde se částice velmi koncentrují. A nemyslete si, že používáním e-cigaret děláte svému domácímu mazlíčkovi laskavost. Psi onemocněli vdechováním výparů a požitím tekutého nikotinu po e-cigaretách. Pokud nejste kuřáci, ale máte přátele a rodinu, kteří jsou kuřáci, upozorněte je na tato nebezpečí.

Zdroj: dailypaws.com